ev-temizligi-02
Blog 0

Ankara’da Boş – Dolu Ev Temizliği

Evinizde temizlik yapmaya başlamadan önce hava soğuk ya da sıcak olsa da ilk olarak evinizin havalandırılması gerekmektedir. Hem solumuş olduğunuz nefes açısından hem de evimizde işyerimizde bulunan havanın temiz kokmasından dolayı önemli bir yer oluşturur.

Ankara’da dolu ev temizliğinde havalandırma yaptıktan sonra duvarların silinmesi kısmana geçebiliriz. Duvarlar evlerin dekorasyonlarını en çok gösteren unsurlardan biridir. Ankara’da dolu ev temizliğinde duvarların silinmesini haftalık temizliklerde yapmanıza gerek yoktur. Fakat mevsim dönüşlerinde yapılan genel ev temizliğine evi havalandırdıktan sonra temizliğin ilk aşaması olarak duvar siliminden başlayabiliriz. İlk olarak ev veya iş yerinin tüm odalarını tek tek gezin ve duvarlarda oluşan lekeleri tespit edin. Daha sonra bu lekeleri duvarların boyasına ya da dekorasyonuna zarar vermeyecek bir şekilde mikrofiber bir bez ve sıvı arap sabunu ile ya da duvar boyasını aşındırıcı olmayan bir deterjanla temizleyebilirsiniz. Duvarlarınızdaki lekeleri boyaya zarar vermeden çıkarmanın bir başka doğal yöntemi de sirkeli su kullanmaktır.

Genel temizlikte ev ya da iş yerlerinin duvarları temizledikten sonra evin kokusunu ve dekorasyonunu değiştiren perde ve camlara yönelebilirsiniz. Öncelikle evin tüm odalarındaki tüm perdeleri çıkarın ve çamaşır makinesinde yıkayın. Perdeler yıkanırken cam temizliğine geçebilirsiniz. Cam silme bezleri ve cam silme sularını bu aşamada rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak cam silme bezi dışındaki bezler camlarda leke ve toz bırakacağı için işinizi çok daha zorlaştıracaktır. Cam silme püf noktalarından biri ise cam silme sularınızın içine biraz tuz eklerseniz, camlarınız çok daha hızlı ve çok daha etkili temizlenecektir. Ayrıca sirke, cam silerken de yardımımıza koşan doğal bir ürün olma niteliği taşıyor. Camlarınızı hazır cam silme suları yerine sirkeli suyla da temizleyebilirsiniz. Üstelik sirkeli suyla silinen camlar çok daha uzun süre temiz kalırlar.

Ankara’da boş ev temizliğinde önemli olan evin daha önce ne kadar kirlendiği ya da inşaat halinde ise nelerin kirlendiğidir.Ankara’da boş ev temizliği, dolu ev temizliğine göre her zaman daha kolaydır. Boş ev temizliğinin zorluğu ise eğer ev inşaat halinde ise inşaat tozlarından arınabilinmesi için detaylı bir temizlik gerektir.  Bu yüzden bu toz ve kirlerden daha kolay kurtulabilmek için Ankara Gold Temizlik sizler için boş ev temizliği konusunda profesyonel olarak yardımda bulunur.

LEAVE A COMMENT: