okul-temizligi
Blog 0

Ankara Okul Temizliği

Çocuklarımızın eğitim öğretim hayatını sürdürdüğü okulların temizliğini sağlamak oldukça önemli bir unsurdur. Bu ortamlarda hijyenik koşullar sağlanarak hem toplu yaşam alanlarında oluşabilecek hastalıklara karşı önlem alınmış olur hem de çocuklarımızın daha huzurlu bir ortamda çalışmaları sağlanır. Ankara Gold Temizlik okul temizliği konusunda profesyonel ekip ve ekipmanlarla hizmet vermektedir. Bu kadromuz ile ilkokul, lise, dershane, üniversite ve yurtlarda okul temizliği hizmeti vermektedir.

Okul temizliğinde ne önemli faktörlerden biri olan organizasyon ve planlı çalışma okulun her zaman temiz hijyenik kalmasıdır. Okul temizliğinde bu hijyen ortamını sağlamak için belirli aralıklarla ve düzenli temizlik uygulaması yapılmalıdır. Çocuklarımızın en çok kullandığı bölgeler ders aralarında kullandıkları okul koridorlarıdır. Bu alanda öğrenciler ayakkabıları ile dolaşmaktadır. Okul temizliğinde en özenli çalışılması gereken yer koridorlardır. Toz, çamur ve bakterilerin en yoğun olduğu alan burasıdır. Okul temizliğinde koridorlar düzenli ve sık olarak temizlenmelidir. Bu alanlar temizlenirken en iyi temizlik ürünleri doğru şekilde uygulanmalıdır. Okul temizliğinde koridorlar en kaliteli temizlik ürünleri ile temizlenmeli ve ortam sık sık havalandırılmalıdır.

Okul temizliğinde dikkat edilmesi gerekilen bir diğer alan öğrencilerimizin eğitim gördüğü sınıflardır. Sınıf temizliği yapılırken zemin, duvar, sınıf tahtası, öğretmen masası, öğrenci sıraları ve camlar itina ile temizlenmelidir. Okul temizliğinde sınıfların temizlenmesi yapılırken öğrenciler derse başlamadan yapılmalı ve eğitim hayatının aksatılmaması en önemli unsurdur. Böylece ders esnasında hijyenik bir ortam sağlanır ve sağlıklı bir eğitim görülmesi sağlanır.

Çocuklarımızın okullarda ortak olarak kullandığı bir diğer yer ise tuvaletlerdir. Ortak kullanım alanında oluşan bakteriler tuvalet ve lavabolarda daha fazla görülmesi kaçınılmazdır. Özellikle bu bölgelerin üst düzey hijyen ortamı ile korunması birçok hastalık önlemini aldırmış olur. Okul temizliğinde öğrencilerin kullanacağı sıvı sabunlar, kağıt havlular ve tuvalet kağıtları kontrol edilerek kişisel temizliğinde doğru bir şekilde yapılması sağlanmalıdır. Okul temizliğinin sağlamlığı açısından okul bahçesi ve oturma alanları da bu özene dahil edilmelidir.

LEAVE A COMMENT: