fabrika-temizliği
Blog 0

Ankara Fabrika Temizliği

Fabrikalar yüzlerce çalışanın aynı mekan ve zamanda ortak olarak vakit geçirdikleri her türlü ürün üretimi yapılan alanlardır. Bu ortamlarda kullanılan malzemeler ve ekipmanlardan dolayı sürekli bir kirlilik durumu bulunmaktadır. Bu yüzden fabrika temizliğinde planlı ve organize çalışılmalıdır. Fabrika temizliğinde kullanılacak olan temizlik ürün ve ekipmanları özel olarak hazırlanmalıdır. Ankara Gold Temizlik personeli tecrübesi sayesinde hijyenik ortamı en iyi şekilde sunmaktadır. Ortamın temiz ve hijyenik olması sağlanarak fabrika personelinin daha verimli bir iş gücü sergilemesi sağlanır.

Fabrikalarda pahalı makineler ve araç, gereçler kullanılmaktadır. Bu yüzden fabrika temizliğinde kullanılacak temizlik ürünlerine dikkat edilmelidir. Kullanılacak olan ürünler bu makinelere hiçbir zarar vermemelidir.

Fabrika temizliği yapılırken Ankara Gold Temizlik ilkelerinden biride fabrikanın çalışma şekli ve yapısına göre planlama yapılmasıdır. Fabrika temizliği yapılırken fabrika bölümlere ayrılmakta ve kurulan ekip ile işlemler gerçekleşmektedir. Organize olarak çalışan ekip fabrikanın her alanın temizlenmesini sağlar. İşçilerin bulunduğu alandaki hijyen, zemin temizliği ve makine temizliği büyük bir özen ile yapılmaktadır. Fabrika temizliği sırasında oluşan atıklar belirli bir alanda toplanır ve sevkiyatı sağlanır. Fabrika temizliği yapılırken ekip özel üniforma ile çalışır ve olumsuz durumlar en aza indirgenir.

Fabrika temizliği yapılırken misafir odaları, personel odaları, soyunma odaları, tuvaletler gibi alanlarda yapılmaktadır. Bu alanlarda uygulama yapılırken mekanın durumuna göre temizlik malzemeleri seçilir. İnsan sağlığına zarar vermeyen temizlik ürünleri ile hem eşyalar zarar görmez hem de personel bundan etkilenmez. Fabrika temizliğinde birçok kişinin ortak olarak kullandığı tuvaletler temizlenirken anti bakteriyel ürünler sağlık açısından olumsuz bir durum yaşanmaması için kullanılır. Çalışma ofislerinde bulunan bilgisayar, yazıcı ve faks makineleri, masalar, sandalyeler, sehpalar titizlikle temizlenir. Bu uygulamalar iç mekanlarda yapıldığı gibi dış mekanda da gerçekleştirilir. Fabrika temizliği hem iç hem de dış temizlik uygulaması olarak yapılır ve kalıcı hijyenin sağlanması için sık sık yapılması tavsiye edilir.

LEAVE A COMMENT: