ankara eşyalı daire temizliği
Genel 0

ANKARA DAİRE TEMİZLİĞİ

ANKARA DAİRE TEMİZLİĞİ

Eşyalı daire temizliği; cam silimi yanı sıra  çerçeve temizliği, duvar silimi, halıflekslerin ve koltukların vakum ile yıkanması, mutfak, banyo ve tüm odaların usulüne uygun donanımla genel temizliğinin yapılması, balkonların yıkanması, jaluzi yada stor perde temizlikleri, zeminlerin temizliği gibi bir yığın hizmetten oluşur.

Boş daire temizliği; İnşaatı yeni bitmiş olan ilk oturuma açılacak daire temizlikleri. Daha çok apartman, site ve rezidanslarda bulunur. Daha önce içinde yaşanmadığı için dezenfeksiyon gerekmezmiş gibi görülse de mutlaka dezenfeksiyon uygulaması talep edilmelidir. İçinde yapılan çalışmalardan dolayı bir yığın el ayak çalışması olduğundan ve mutfak, wc gibi alanlar başta olmak üzere dezenfektenin önemi büyüktür.

Boya badana artıklar ve silikonların uygun kimyasal ve kazıyıcı yüzeyi çizmeyen aparatlar ile fayans, zemin yada yüzeyden kaldırılmalıdır. Tüm artıklar ortadan kaldırıldıktan ve ortamdaki tozlar süpürüldükten sonra asıl temizliğe geçilir.

Kiracı Sonrası Daire temizliği; çoğu zaman bilemeyiz ki bizden önce dairemizde kimler yaşadı, kimler oturdu. Bunları bilsek bile geçirmiş oldukları hastalıkları bilemeyiz. Hepimizin bildiği gibi bazı hastalıkların ortam yada yüzeyler ile teması sonucu insana bulaşabiliyor ve kişiler bunu fark etmiyor bile. Dairenin bakteri durum ölçümlerini de yaptıran kişi sayısı nadirdir. En iyisi her duruma karşı yüzey dezenfeksiyonu uygulamak.

Kiracı çıkmış daire temizliğinde çoğu zaman boya badana olduğundan dolayı kazıma işlemleri, zeminde ve camda usulüne uygun aparat ve kimyasalları ile yapılır. Peteklerin buharla temizliği bu tür dairelerde daha önemlidir. Zamanla is ve kir tutmuş peteklerdeki kirin buharla akıtılması sonucu ortam rahat nefes aldığı gibi kışın ısınma olayı da artacaktır. Buharın gücü bu tür dairelerde küçümsenemez. Kararmış derz araları, fayanslar, duşa kabinler, pimapen çerçeveler, zeminler bunların çoğu püskürtmeli buharla temizlenecek yüzeylerdir.

www.ankaratemizliksirketleri.web.tr

0312 363 37 57 -0312 320 37 50

LEAVE A COMMENT: