23160-520x350
Blog 0

Ankara Alışveriş Merkezi Temizlik

Alışveriş merkezleri büyük şehirlerde yaşayanların en çok vakit geçirdikleri ve sirkülasyonun çok olduğu bölgelerdir. Bu yerler yüz ölçümleri olarak da oldukça geniştir. Hem dış görünümün iyi olması adına hem de insanların sağlığı açısından bu yerlerin hijyeni oldukça önemlidir.

Alışveriş merkezlerinin temizliği işletmeler açısından da en önemli faaliyet konuları arasındadır. Genel kullanım alanları yüzlerce kişinin ziyareti açısından sık sık kirlenmektedir. Bu yüzden alışveriş merkezlerinde temizlik süratli ve bilinçli bir şekilde olmalıdır. Alışveriş merkezlerinde temizlik için oluşturulan ekip vardiya sistemi ile nöbetçi sistemi şeklinde çalışmalıdır. Tuvaletler sık sık kontrol edilmeli ve gerekli müdahaleler yapılmalıdır. Genel alanlarda ise sık sık kuru temizlik yöntemi uygulanmalıdır.

Alışveriş merkezlerinin temizliğini etkileyen en önemli faktör yürüyen merdivenlerdir. Yetersiz ekipmandan dolayı beklenen sonuç alınamamakta ve temizlikte kullanılan cihazlar hasar görmektedirler. Yürüyen merdiven temizliği hassas ve tehlikeli unsurlar içerir. Yürüyen merdivenin görünmeyen kısımları temizlenmediğinde sürekli yangın tehlikesi söz konusudur. Gözle göremediğimiz kısımlarda oluşan yanıcı tozlar bu durumu korkutucu bir hale getirmektedir.

Genel kullanım alanları dışında personelin kullandığı alanlarda oldukça önemlidir. Koridorlarda oluşan kirler gözle görülmeyen bir şekilde genel kullanım alanlarına kadar ulaşmaktadır. Bu yüzden düzenli ve detaylı temizlik uygulanmalıdır.

Elektrik kanallarında periyodik olarak yapılmayan temizlik alışveriş merkezlerinde oluşacak büyük yangınlara yol açabilir. Elektrik kanallarında oluşan yanıcı tozlar sık sık temizlenmediğinde istenmeyen sonuçlar oluşur.

Ankara’da bulunan birçok avmde temizlik konusu esas alınmıştır. Buharlı temizlik sisteminden en iyi şekilde yararlanan Ankara Gold Temizlik hijyenik ve bakteri oluşumuna karşı en etkili yöntemleri kullanmaktadır. Bu yöntemler uygulanırken oluşturulan ekip ve çalışma sistemi sayesinde en iyi sonuç en kısa zamanda elde edilir.

Avmlerde bulunan otoparklarda dikkat edilmediğinde hasar ve yangın oluşturacak bir diğer büyük etkendir. Otoparklarda araçlardan sızacak olan yağ, mazot ve benzin akımı eğer yerinde ve erken müdahale edilmezse yangına yol açabilir.

LEAVE A COMMENT: